NEVÁHEJTE A OBJEDNÁVEJTE VYBRANÉ PRODUKTY ZA SUPER CENY + VĚRNOSTNÍ PROGRAM + DOPRAVA ZDARMA OD OBJEDNÁVKY V MIN. VÝŠI 5.000,- Kč, to je Vaše Kavakomfortne.cz

Jak kvalitně připravit kávu v Moka konvici

V současné době téměř každý zná moka konvici na přípravu kávy, které na našem e-shopu také můžete zakoupit, a proto jsme pro Vás připravili jak správně a kvalitně připravit kávu v moka konvici.

Co je vůbec moka konvice?

Jedná se konvici vyrobenou z hliníku či nerezu a která funguje na jednoduchém principu rozpínavosti vody při jejím ohřívání. Tlak horké páry, která se žene ze spodní nádoby moka konvice tlačí horkou vodu skrz kávu umístěnou ve filtrovací vložce až do horní nádoby. Z horní nádoby můžeme takto připravenou zpravidla velice silnou kávu nalévat téměř okamžitě.

Jak tedy připravit kávu v moka konvici?

Základem všeho při jakékoliv přípravě kávy je vždy samotná káva. Vybírejte tedy kvalitní a čerstvou kávu se středním až jemným namletím, kterou si můžete vybrat na našem e-shopu. Kávu přidejte do filtrační vložky, která je umístěna ve střední části moka konvice. Zásobník kávy zcela naplňte, avšak nestlačujte, kávu stačí lehce urovnat a otřít okraje tak, aby filtrační vložka šla jednoduše zpět zašroubovat. Do spodní části moka konvice nalejte čerstvou vodu. Odborníky je doporučována voda teplá, ne studená, aby se zkrátil proces ohřívání. Vodu nikdy nepřelévejte nad stanovenou rysku v moka konvici. Poté moka konvici utáhněte a položte na plotýnku. Za okamžik vytlačí pára přes filtrační vložku vodu a během chvíle Vám dá moka konvice signál prostřednictvím syčením, že je káva hotová. Doporučujeme poté ochladit zásobník studenou vodou, aby se celý proces přípravy kávy zastavil a káva se dále nepřepalovala.

Rady a doporučení

Moka konvici nemyjte v myčce! Filtrační vložku stačí důkladně propláchnout vodou. Vždy při procesu přípravy kávy postupujte s vysokou opatrností tak, aby při manipulaci s horkou vodou, párou jste nepřišli ke zranění.

Takto připravená káva v moka konvici je vynikající, která je chuťově silná a je možné si ji připravit jednoduše kdykoliv a téměř kdekoliv.

 472_95fe141ae135ccce1200d53117cc4107