NEVÁHEJTE A OBJEDNÁVEJTE VYBRANÉ PRODUKTY ZA SUPER CENY + VĚRNOSTNÍ PROGRAM + DOPRAVA ZDARMA OD OBJEDNÁVKY V MIN. VÝŠI 5.000,- Kč, to je Vaše Kavakomfortne.cz

Jak kvalitně připravit kávu v French pressu

French press, který na našem e-shopu také můžete zakoupit, je známý po celém světě, a proto jsme pro Vás připravili jak správně a kvalitně připravit kávu z toho domácího manuální kávovaru. Stanete se tak součástí procesu přípravy kávy. Není nic jednoduššího, snadnějšího a rychlejšího než káva z French pressu.

Co je vůbec French press?

Kvalitní French pressy jsou vyrobeny z hladkého, průhledného a kvalitního varného skla s filtry z nerezové oceli, doplněny kovovými držáky. French press se využívá pro domací přípravu kávy, ale také i pro domací přípravu sypaných čajů. Postup bude obdobný jako u přípravy kávy, pouze se upraví doba louhování.

Jak tedy připravit kávu v French pressu?

Základem všeho při jakékoliv přípravě kávy je vždy samotná káva. Vybírejte tedy kvalitní a čerstvou kávu se středním až jemným namletím, kterou si můžete vybrat na našem e-shopu. Předehřejte si french press tak, že jej vypláchněte vroucí vodou. Vsypte kvalitní a čerstvou kávu v odpovídajícím množství do french pressu a zajijte vodou. Ovšem nikdy ne úplně vroucí vodou, ideální teplota je 93°C. Nechte kávu v french pressu proces v běhu, extrahujte přibližně 4 - 5 minut, délka se liší podle jemnosti mletí (čím hrubější, tím delší louhování). Poté opatřené stlačte píst dolu.  Takto připravená káva je ihned k podání.

Rady a doporučení

French press nemyjte v myčce! Doporučujeme kávu po procesu přípravy ihned rozlít do šálků či přelít do konvice, aby nedocházelo k další extrakci kávy, což by mělo za důsledek způsobení hořké chuti kávy. Vždy při procesu přípravy kávy postupujte s vysokou opatrností tak, aby při manipulaci s horkou vodou jste nepřišli ke zranění.

Takto připravená káva v french pressu je vynikající, která je chuťově silná a je možné si ji připravit jednoduše kdykoliv a téměř kdekoliv.

258_bialetti-french-press-1000-ml-trendy